עמוד הבית אורח חייםמאמרים    

שטיפת סינוסים: חלק ב' - הוראות לשטיפת סינוסים:
זהירות - החורף בפתח! אל תתנו לקור להשפיע על הסינוסים שלכם. בועז קולודנר מלמד כיצד לבצע תרגול שטיפת סינוסים - הדרך האולטימטיבית להשארת דרכי נשימה פתוחות בחורף, שמירה על צ'אקרת העין השלישית פתוחה ומתן תנאים אופטימאליים לתובנות רוחניות טובות יותר.


ב
פעמים הראשונות תהליך שטיפת הסינוסים עשוי להיות מביך במקצת ולא מהנה אך במהרה מתרגלים ובחלוף זמן שיטה זו הופכת לשגרה ולהרגל קבוע כמו צחצוח שיניים.
רצוי לבצע שטיפה פעם ביום ומומלץ לבצעה בבוקר, אך עבור אדם העובד בסביבה מזוהמת, רצוי לבצעה בסוף יום העבודה. כאשר אנו מצוננים רצוי לבצע מספר פעמים ביום.
לשם השטיפה רצוי ביותר להשתמש בכלי המיועד לכך (ניתן להשיג אצלנו) אולם ניתן להשתמש גם בכל כלי היכול לשמש כטפטפת בעלת נפח של 100 cc לפחות.

אופן השטיפה:
יש למהול 1/2 ליטר מים בכפית שטוחה של מלח ים. מומלץ מאד להשתמש במלח ים אמיתי בכדי שיתמוסס בקלות במים, ובכל מקרה עדיף שלא יהיה מלח גס.
ניתן להוסיף לתמיסה זו 10 טיפות אכינצאה טהורה, טיפה אחת של מיצוי זרעי אשכוליות (GSE), או אפילו תה ירוק מסונן היטב. כל זאת על מנת לחזק את האפקט הטיפולי האנטי - בקטריאלי. 
יש להצמיד את הפייה אל הנחיר ולנשום בצורה מאד איטית ורגועה דרך הפה ולהטות את הראש הצידה ב- 90 מעלות. בשלב זה, כח המשיכה ישחק תפקיד ואנו רק ממשיכים לנשום לאט וברוגע עד שהמיכל חצי מלא.
כעת יש לחזור על הפעולה האחרונה דרך הנחיר השני.
בכל העת חשוב להתרכז בתרגיל - לא לדבר, לצחוק או לנשום בחוזקה.
לאחר שסיימנו,יש לנשום דרך הפה ולהוציא נשיפה עדינה דרך האף. לאחר כמה נשימות יש לחזור על הפעולה כל פעם עם נחיר אחר. חשוב לשים לב לא לנשוף חזק מדי אלא לאט לאט.
לאחר סיום התהליך יש לנשום ולנשוף דרך האף כאשר הנשיפה חזקה קצת יותר מן השאיפה. בכל מקרה לא לקנח חזק את האף.
כאמור בהתחלה, יכולות לצוץ בעיות כגון תמיסה מלוחה מידי, זרימה בעייתית מנחיר לנחיר, ירידה של התמיסה לחלל הפה, אך מהר מאוד לומדים ומתרגלים לתהליך.

מידע נוסף על תרגול זה ניתן למצוא בקישור הבא: http://www.jalanetipot.com

בהצלחה
 
נכתב על ידי בועז קולודנר מייסד ומנהל מרכז נקודת מגע, המרכז הרב תחומי לרפואה משלימה
בירושלים.


חזרהXNET creation נקודת מגע רח' אסא 3, המושבה הגרמנית ירושלים טלפון/פקס: 02-5664155 דוא"ל :nekudatmaga@bezeqint.net